• Čeština
  • English
  • Deutsch
 

Vznik firmy

Vznik firmy

  • Firmu jsme založili 1.11.1997 jako výrobní základnu mateřské firmy DT TECHNIC s.r.o.
  • Začínali jsme v počtu 4 zaměstnanců v pronajatých prostorách v Hradci u Ledče s jedním výstředníkovým lisem, svařečkou, děrovačkou a chutí něco dokázat.
  • Po krátké době jsme zakoupili polorozpadlý objekt hospodářské budovy v obci Kouty a tento svépomocí uvedli do přijatelného technického stavu. K přestěhování do těchto, zatím provizorních, prostor došlo 1.4. 1998.
  • V roce 1997 jsme zahájili výrobu. Od té doby jsme získali celou řadu zkušeností a stali jsme se erudovanou strojírenskou firmou. Vyrábíme jednoúčelové stroje a zařízení včetně návrhu a konstrukce.

Nástrojárna KOVO Ledeč s.r.o.
1997

Začátek výroby

V roce 1997 jsme zahájili výrobu. Od té doby jsme získali celou řadu zkušeností a stali jsme se erudovanou strojírenskou firmou. Vyrábíme jednoúčelové stroje a zařízení včetně návrhu a konstrukce.

Profil

V dalších letech jsme se zaměřili především na rozšíření strojního parku a postupné opravy objektu. V roce 2001 jsme měli dílnu plně vybavenu klasickými obráběcími stroji na poměrně slušné úrovni a koupili jsme první starší CNC frézku. Následně dostala i budova novou fasádu a střechu. Po roce 2004 jsme zahájili rozsáhlou modernizaci strojního parku, od generálních oprav klasických strojů až po nákup nových CNC – frézovacího a soustružnického centra. Počet zaměstnanců se zvýšil na 10. V letech 2009 až 2013 jsme dokončili plánovanou etapu pořízení komplexního strojního vybavení nástrojárny. Mimo jiné přibyly další CNC stroje, EDM drátová řezačka, CNC rovinná bruska a vybavení metrologického pracoviště. Tím jsme zajistili téměř 100%-ní soběstačnost firmy v oblasti vývoje a výroby celého širokého sortimentu jednoúčelových strojů, lisovacích nástrojů a svařovacích přípravků. Do doku 2014 jsme vstupovali se 16-ti zaměstnanci a s nově zrekonstruovaným kancelářským zázemím, vzniklým rozsáhlými opravami půdních prostorů. Pro další roky plánujeme modernizaci konvenčních strojů, dovybavování CNC pracovišť a opravy nemovitosti.